Novinky na Skalke

Pridané: 21.10.2018 12:57:59 Počet zobrazení: 3625

21 Október 2018

Na skalke sa minulý rok zaviedol výber dobrovoľného príspevku na úpravu bežeckých tratí. Jednorazový denný poplatok 2€ alebo sezónny (formou nálepky) 20€. Tieto prostriedky sme sa zaviazali použiť na zlepšenie podmienok pre návštevníkov Skalky a bežecké lyžovanie.

Novinky na Skalke

Ako chýbajúce služby boli vytipované sociálne zariadenia a šatne. V týchto dňoch s blížiacou sa zimnou sezónou plníme tieto sľuby. Minulý týždeň (18.10.) sme priviezli na Skalku kontajner, ktorý bude umiestnený pri Relax centre a bude slúžiť pre verejnosť. Jedná sa o prvý zo štyroch plánovaných kontajnerov – sociálne zariadenia. Neskôr pribudne trojkontajner slúžiaci ako šatne a s uzamykateľnými skrinkami.

Kontajner na Skalke

Kontajner so socialnym zariadením

Socialne zariadenie

Vodný zdroj

Práce na vlastnom vodnom zdroji boli dokončené pred dvomi týždňami a znamená to, že zariadenia mesta na Skalke sú čo sa týka vody sebestačné. Voda z vodného zdroja bude využitá nielen na prevádzku Relax centra, ale tiež na zasnežovanie bežeckých lyžiarskych tratí. Na tento účel budujeme vodnú nádrž o objeme 1 200 m3. V súčasnosti prebieha projekcia a vybavujeme potrebné povolenia.

Vodný zdroj https://www.alexanderferencik.sk/n/vodny-zdroj-na-skalke

Vodný zdroj

Vodný zdroj - zasypané nádrže na vodu

 

Za uplynulý rok na Skalke pribudla Meteostanica https://www.alexanderferencik.sk/n/meteostanica-na-skalke

meteostanica 

Pre turistov bola vybudovaná "VIA FERRATA KOMÍN" https://www.alexanderferencik.sk/n/otvorenie-ferraty-na-skalke

Ferrata

 Aj týmto spôsobom sa snažíme prilákať športovcov a ďalej zvyšovať atraktivitu nášho mesta.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti