Tesco víťazom obchodnej verejnej súťaže

Pridané: 21.10.2018 10:54:11 Počet zobrazení: 6044

21 Október 2018

Mesto Kremnica približne pred mesiacom vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž týkajúcu sa výstavby nákupného centra v lokalite ľahkoatletického ihriska s podmienkou zachovania verejných športovísk. Vyhlásenie súťaže bolo signálom pre potenciálnych uchádzačov, že mesto to s potrebou nákupného centra myslí vážne.

Tesco víťazom obchodnej verejnej súťaže

V stanovenej lehote boli doručené tri ponuky. (Tesco, Billa a Terno).

18.10.2018 zasadla výberová komisia zložená zo všetkých poslancov a vedúcich ekonomického a stavebného odboru. Komisia bola uznášaniaschopná a dospela k záveru, jednomyseľne odporúča prijať súťažný návrh TESCO STORES SR a.s. ako najvýhodnejší.

Ďaľším krokom bude stretnutie s jeho zástupcami 24.10. 2018.

Výsledkom obchodnej verejnej súťaže je podklad pre mestské zastupiteľstvo, ktoré bude ďalej rokovať a pripomienkovať či už nájomnú zmluvu alebo neskôr tiež kúpnu zmluvu. Tieto kroky však už budú predmetom rokovania nového mestského zastupiteľstva, ktoré bude zvolené vo voľbách 10.11.2018. Nachystáme pre nich tiež vyjadrenie Krajského pamiatkového úradu a podklady potrebné pre zmenu územného plánu.

Opakovane pripomínam, že podmienkou pre uchádzačov bolo zachovanie verejných športovísk v pôvodnom rozsahu. Predmetom nájmu a následne predaja (po kolaudácii) budú výlučne pozemky pod stavbou a parkovacími plochami nákupného centra. 

Pozemok ihriska a športovisko ostane naďalej mestské a voľne prístupné pre obyvateľov mesta. 

Akékoľvek iné informácie sú zavádzaním.

Detail vizualizácie

Tesco návrh

Tesco návrh - pre Kremnicu

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti