Vaše otázky

Táto podstránka slúži na vzájomnú komunikáciu a rýchle zadávanie otázok, nápadov, postrehov, stažností atď.

Vložiť príspevok do Knihy návštev

Správa

* (Povinné)

Miroslav Baran 8.6.2019 18:57:14

Dobrý deň. Mal by som na vás otázku ohľadom mestských bytov v Kremnici. Našlo by sa niečo voľné? Pretože s priateľkou by sme mali vážny záujem a v dnešnej dobe je ťažké niečo nájsť. Vopred ďakujem za odpoveď.

JOZEF 31.1.2019 18:48:31

Dobrý den! Neda mi to pan primator musim Vam znovu napisať .Bol som milo prekvapeny v pondelok po intenzivnom snežení bola auto.zastavka na Dolnej ul.vyčistená(lepšie povedane ohrnutá od snehu)chvalim Ts. Bohužial dnes je štvrtok večer a prechod pre chodcou povyše nej zavaleny haldami snehu. Som psičkar chodim po meste a sledujem aka je situacia,v stredu večer boli prechody pri pekarni aj za domom p.Račka vyčistene.čakal som že vo štvrtok ho vyčistia,ale asi nan p.Grosch zabudol.Myslim že všetkym nam zaleži na bezpečnosti chodcou a ich zdraví! Poprosim napravu...s pozdravom p.Vencel

JOZEF 13.1.2019 17:59:31

Dobry den!Chcem sa opytat prečo tech.služby nečistia autob.zastav.na Dolnej ulici?Každoročne na to zabudaju,cestujuci z autob. sa musia brodiť v nahrnutom snehu z cesty.Stacilo by ,aby ohrnak cuvol 5m aodtlacil sneh zo zastavky,ked cistí chodnik.A to platí aj o prechodoch cez cestu,ked maju TS ludi na cistenie schodou mali by do toho zahrnut aj prechody cez hlavnu cestu,a riešit to urgentne nie po telefonatoch nasrdenich obcanou mesta...

Alexander Ferenčík:

Dobrý deň. Sneh pri hlavnej ceste si "posúvame" s cestármi sem a tam, ale požiadam TS aby sa tomu venovali. K téme čistenia schodov - máme na to celkom 6 (!) ľudí na celé mesto (aktivačné práce - k dispozícii sú len evidovaní nezamestaní, ktorých je len pár) + zamestnanci TS, ktorí pracujú pri odvoze komunálneho odpadu, separácii a aj pri čistení mesta ... dúfam, že takýchto kalamitných dní nebude až tak veľa a čistenie mesta budeme stíhať.

Ľubica Husárová 12.11.2018 20:00:46

Gratulujem k znovuzvoleniu a veľmi verím,že sa vám podarí zámer bytov pre seniorov.A bola by som šťastná,keby poslanci prehodnotili kúpu bytov smerom na Lúčky.

Lukáš 2.11.2018 01:35:14

Dobry den,Chcem sa opytat ak teda budete primator aj nadalej kde si ma ist clovek v Kremnici zasportovat vonku alebo co spravite pre to aby tak bolo bez toho aby musel platit nejaky poplatok alebo sa niekde nahlasoval a podobne? Aby si clovek mohol ist kopnut do lopty alebo zahrat futbal a podobne. Lebo o takej ploche neviem. Na stadion urcite nepustia cloveka, nova skola tam je beton a zamknute, stara skola fajn ihrisko, ale zamknuta brana a treba platit za to ze tam clovek ide a vyvolavat na mestsku policiu aby tam vobec clovek mohol ist...a tu by som sa pristavil lebo ked tam bolo stare ihrisko tak sme tam chodili roky hravat futbal a nikomu to nevadilo a hrali sme do tmy no ako tam postavili nove ihrisko tak je to tak ako som napisal na zaciatku k tomuto ihrisku starej skoly. Nahodou nie p.Fico po celom Slovensku daval z vlady peniaze na tieto ihriska aby ludia mohli sportovat a zadarmo? Tak sa pytam preco to tak neni? A ak z nejakeho dovodu sa to neda inak alebo co tak by som bol rad na vyjadrenie na prvu zakladnu otazku. Kde vonku v KCA mame moznost si zahrat rozne hry od futbalu alebo podobne bez nejakeho poplatku alebo nahlasovania sa niekam s dostupnostou 24 hod 7 dni v tyzdni kedykolvek? Alebo ci ste ochotny a budete sa o to snazit a davate mi cestne slovo ak budete aj nadalej primator ze nejake take ihrisko vybudujete spolu s poslancami ovsem co najskor nie o 3 roky od zvolenia (od navrhu, projektu, vyclenenia penazi alebo eurofondov, sponzorov atd. o tom nemusite pisat lebo nic neni zadarmo ale zasa stá-miliony by to nestalo)? Lebo na jednej strane ludia chcu aby ich deti (alebo celkovo ludia) sportovali alebo sa isli niekde takto vyhrat a vyblaznit ale na druhej strane neni kam (bez poplatku alebo veci co som spominal). Za odpoved vopred dakujem.

Alexander Ferenčík:

Dobrý deň. Priznám sa, že ja som už dávno nehral futbal, preto tieto komplikácie nepoznám. Myslím, že ani tak nepôjde  o ďalšie ihrisko, ale o lepšie využitie toho, čo máme. Viem však povedať, že keď mali ihriská voľnejší režim, boli niekoľkokrát poškodené siete. Zodpovednosť za ihriská majú riaditelia škôl (ako štatutári aj zodpovednosť za škodu) a mesto je zriaďovateľom škôl. Preverím možnosti riešenia s riaditeľmi, ale úplne voľný režim to určite byť nemôže, pretože nie všetci sa k veciam správajú ako sa majú. Za pár dní bude dokončená telocvičňa (kde to síce tiež nie je zadarmo, ale to hlavne z dôvodu nákladov na prevádzku) ale určite by pomohlo, ak by to vyšlo s rekonštrukciou ľahkoatletického ihriska. Ale určite viem dať čestné slovo, že tento režim maximálne zjednoduším

Katarína Nosálová www 7.10.2018 14:39:14

Ahoj...prosím nehnevaj sa za takéto otravovanie.Ja som už otravovala a zaťažovala aj Maja Vojtka,ktorý s tebou vlastne aj volal a napísal mi tvoje vyjadrenie.Ja by som sa ťa ešte chcela spýtať ohladom tejto našej uličky čo by sa mala upravovať popri Setnickom či je reálne že sa urobí až k nám,Morovcom,Vykysalím a Pajerským?ono sme si to tu robili pomocou technických služieb dosť rokov dozadu,vtedy sa to tu zasypalo drťou a zalievali sme to penetrakom,valcovali...no cesta sa už dosť rozpadáva aj tu vzadu,aj kopček kde si sa vlastne točil aj ty,keď si nám doviezol materiál ....ten sme tiež už riešili s bytovkou nakolko sa im nepáči že sa tam otáčame...ale nemáme sa tu kde....to je zas k niečom inom...za vyjadrenie k uličke do zadu k našim domom ti velmi pekne ďakujem aj v mene okolitých susedov...Katka

Alexander Ferenčík:

Hovorili sme spolu telefonicky.  Vyžaduje sa oprava kanalizácie a vodovodu susediacej súkromnej nehnuteľnosti a to je podstata problému. Budem sa snažiť vyriešiť čím skôr.

Juraj 23.9.2018 18:08:51

Dobry den pan primator.Na koho by som sa mal obratit ohladne osadenia panoramatickeho zrkadla na ulici Rumunskej armady v zakrute pri dome pana Volnu, resp. pana Weissa? Aby som to upresnil, hovorim o smere od veterinarnej kliniky na Kalvariu. Ludia byvajuci na ulici maju skusenost s jej neprehladnostou, no mnohi navstevnici, ci zamestnanci kurierskych firiem nemaju dostatocny odhad a mnohi z nas z ulice sme mali ku kolizii len krocik... Bol by som Vam velmi povdacny za odpoved.

Alexander Ferenčík:

Dobrý deň. Pôjdem sa pozrieť na miesto či existuje možnosť namontovať zrkadlo na nejakú existujúcu konštrukciu (stĺp osvetlenia a pod.) a preverím túto možnosť. Každé zlepšenie (nový asfalt v tomto prípade) prináša aj negatíva (vo forme "ponáhľajúcich sa" šoférov). A kuriéri, to je špeciálna kategória, nikto sa neponáhľa viac ako biela dodávka :-) budem informovať mailom.  

Ing.Ivan Florovič 24.6.2018 20:05:16

Dobrý deň, pán primátor! Stále čakám na Tvoju odpoveď. Je potrebný ešte ďaľší dôkaz ako to vybúrané auto ožratého vodiča v jarku cca 50 m od vjazdu na záhradky? Čo sa ešte musí stať, aby sa niečo podniklo? Mohol tam byť ktorýľvek z nás v nesprávny čas na nesprávnom mieste.

Alexander Ferenčík:

Prepáč to oneskorenie. Táto cesta je v správe VUC. Chcel som dať informáciu aj s riešením, ale to trvá trochu pridlho . Už dva týždne posúvajú návštevu z VUC na tento opravený kúsok cesty, keďže na župe sa deje samá výmena na vedúcich miestach a nejak sa to tam nejde rozbehnúť a fungovať. Ráno to zas preverím a budem informovať telefonicky. Okrem spomalenia dopravy s nimi chcem doriešiť aj zaasfaltované kanály, ktoré neodtekajú (tiež na námestí pri Ncafé). Ale aj tak, ten opitý, ktorého policajti chytili 2x za deň a mal dve nehody, to je už asi iná kapitola. Na také niečo sa proste nedá pripraviť.

Ivan 8.6.2018 10:34:33

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, ako postupovať, alebo na koho sa obrátiť s požiadavkou na úpravu povolenej rýchlosti v úseku cesty Kremnica - Lúčky/ v úseku po zastávku autobusu pod záhradkárskou osadou Šibeničný vrch./ Po úprave povrchu vozovky je jazda omnoho komfortnejšia, ale automaticky sa vyskytol nový fenomén-mnohí, najmä mladí vodiči si cestu mýlia s pretekárskou dráhou. Len máloktorí vodiči dodržujú predpísanú rýchlosť, hoci časť cesty je označená ako obec Kremnica.Mnoho ľudí chodí na alebo zo záhrady pešo, vojsť alebo vyjsť autom na panelovú prístupovú cestu na záhradky je veľmi riskantné... Bolo by možné túto situáciu ošetriť osadením príslušnými dopravnými značkami a hlavne kontrolovať ich dodržiavanie?

Jana 21.2.2018 08:55:04

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať, či by sa dalo rozšíriť parkovanie pri Jednote?

Alexander Ferenčík:

S týmto problémom asi neurobíme nič nové. Fyzické možnosti tohto priestoru sú vyčerpané. Pozemky okolo stavby patria Jednote Žarnovica (dvor medzi budovou a škôlkou, zelený pás medzi budovou smerom ku gymnáziu a tiež cesta medzi tzv. starou poštou a jednotou). Na pracovnom stretnutí v roku 2016 zástupcovia Jednoty SD prisľúbili vybudovanie bezbariérového prístupu a niekoľkých parkovacích miest práve v priestore medzi budovou a cestou (smerom ku gymnáziu), avšak v liste, ktorý následne prišiel to zmietli zo stola s tým, že mesto má byť ústretovejšie voči Jednote, zriadiť bezplatné parkovanie pri obchode a „pritvrdili" slovami, že poskytujú službu občanom mesta ... Po otvorení predajne CBA sa pravdepodobne časť kupujúcich presunie tam a parkovanie pri Jednote nebude až tak veľmi exponované :)

  • 1
  • 2
Táto stránka používa cookies. Viac info