Vráťme život Zechenterovej záhrade

Pridané: 5.8.2018 11:00:00 Počet zobrazení: 4641

05 August 2018

Nový projekt obnovy Zechenterovej záhrady sa postupne realizuje hlavne vďaka dobrovoľníkom. Prvotná idea, ktorá vznikla po stretnutí, bola spracovaná v spolupráci so ŠÚV a jej zástupcami, ktorými bola pani riaditeľka Katka Luptáková a pani Andrea Rolková do grafických návrhov, tie boli postúpené Krajskému pamiatkovému úradu na posúdenie a vydanie rozhodnutia, vzhľadom na to, že Zechenterova záhrada je pamiatkovo chránený objekt. Následne bola spracovaná technická a výrobná dokumentácia. Po vykonaní všetkých týchto krokov sa pristúpilo k výrobe prvých prvkov, za čo ďakujem Jánovi Oravcovi.

Vráťme život Zechenterovej záhrade

Diskusiou s týmito ľuďmi sme našli riešenie aj pre dolný park, ktoré sa bude realizovať po dokončení Mestskej telocvične.

Všetko toto sa koná bez akéhokoľvek prispenia z rozpočtu mesta, realizuje sa len na základe dobrovoľných príspevkov dobrovoľníkov a podnikateľov mesta Kremnica. Takisto čo sa týka práce, zúčastňujú sa len dobrovoľníci, ktorým záleží na tom, ako mesto vyzerá a vyzerať bude.

Spoločnými silami sa snažíme s obyvateľmi mesta, ktorým na Zechenterovej záhrade záleží, formou "brigád" osádzať podľa projektu navrhnuté prvky.

Projekt - Zechenterova záhrada

Na prvej brigáde sa osadili sa stĺpiky na sedenie, aby sa mohol vybudovať grilovací kútik, pofotili sa fotky na obrázky, ktoré budú osadené po celej Zechenterovaj záhrade, navozili sa kmene na stupáky, ktoré budú popri chodníkoch na hopkanie pre deti,  priviezli a umiestnili sa bránky na futbal pre deti...

bránky na futbal

Zechenterova záhrada - práce

Zechenterova záhrada

 

Na ďalšej brigáde  sa napriek počasiu aké bolo, vytvorila zóna na opekanie, sedenie, ohnisko a časom pribudne krb.

Zóna na opekanie

Zóna na opekanie

 

Vo štvrtok 2.8.2018 sa osádzali stupáky na skákanie pre deti.

Osádzanie stupákov pre deti

Osádzanie stupákov pre deti

Osádzanie stupákov pre deti

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti