Aktuálne dianie v meste..

Pridané: 30.5.2018 17:45:00 Počet zobrazení: 2208

30 Máj 2018

V Kremnici je rozbehnutých niekoľko vecí naraz a toto sú niektoré z nich. S príchodom letných dní sme začali realizovať avizované investičné akcie. Medzi prvými sa rozbehla rekonštrukcia chodníkov – začali sme pri parku oproti MsKS smerom na Skalku. Pôvodný liaty asfalt vymieňame za mozaikové dlažobné kocky.

Aktuálne dianie v meste..

- V tejto lokalite bude stavebný ruch pokračovať aj naďalej – v príprave rekonštrukcie cesty pred poštou máme spracovanú projektovú dokumentáciu a vyjadrenia dotknutých orgánov, ďalšími krokmi sú vydanie stavebného povolenia a výber dodávateľa stavebných prác. V tomto prípade stavebné práce budú prebiehať pri uzávierke cesty na etapy, tak, aby bola zabezpečená obslužnosť prevádzok (pošta, potraviny) a samozrejme prístup vlastníkov k nehnuteľnostiam. Obchádzková trasa bude vedená obojsmerne popred budovu gymnázia, kde bude prevádzka striedavo riadená svetelnou signalizáciou.

- V krátkom čase pristúpime k realizácii výmeny strešnej krytiny na budove domu smútku, ktorá patrí k jedným z najakútnejších problémov prevádzky cintorína. Potrebu a etapovanie ďalších prác budeme koordinovať aj s prevádzkovateľom cintorína, najmä podľa akútnosti a tiež administratívnej pripravenosti.

- Pri údržbe miestnych komunikácií pripravujeme podklady pre opravu nebezpečnej krajnice na ceste do Novej doliny, kde pravdepodobne bude potrebné spevnenie mikropilotami.

- V rámci bežnej údržby vykonáva oddelenie technických služieb tiež údržbu miestnych komunikácií infrasetom, ktorý sme zaobstarali minulý rok – jedná sa o použitie pôvodnej asfaltovej zmesi na opravu výtlkov v meste. Pri znížených nákladoch na materiál dochádza tiež k lepšiemu prepojeniu s podkladovými vrstvami a takáto oprava aby mala mať väčšiu životnosť. Postup prác je samozrejme limitovaný počasím a personálom, preto prosím o trpezlivosť, ak u Vás ešte neopravili ...

- Začali sme pravidelne zvážať BRKO (biologicky rozložiteľný komunálny odpad) technikou financovanou z grantu, o ktorom ste sa dočítali v minulom vydaní KN.

- Na základe vyhlásenej výzvy sa mesto Kremnica plánuje zapojiť do projektu CIZS (teda Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti), kde je možné so spoluúčasťou 5% získať finančný príspevok na rekonštrukciu polikliniky (tzn. stavebné práce) ale tiež vybavenie ambulancií, vnútorných priestorov, recepcie, rezervačného systému a iné. Cieľom výzvy je opäť dostať zdravotnú starostlivosť „pod jednu strechu" . Podávanie žiadosti je v termíne do 8.6., takže intenzívne pripravujeme podklady.

- Zapojili sme sa tiež do výzvy Wifi4EU, ktorá by mala zabezpečiť pokrytie verejných priestranstiev WiFi
internetom, voľne dostupným pre návštevníkov a obyvateľov mesta. Výsledok by mala byť známy v najbližších dňoch...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti