Obchodný reťazec v Kremnici a nové ľahkoatletické ihrisko

Pridané: 25.4.2018 16:15:00 Počet zobrazení: 2934

25 Apríl 2018

Nové informácie o obchodnom reťazci v Kremnici, miesto a rozloha... Na predzastupiteľstve 9.4. sa zúčastnil zástupca spoločnosti TESCO STORES SR a.s. a odprezentoval mestskému zastupiteľstvo navrhovaný projekt. Poslanci MsZ v rámci diskusie hovorili o aspektoch, ktoré doteraz neboli vysvetlené a predbežne s návrhom súhlasili. Keďže medzičasom sa šíri množstvo „zaručených overených" informácií, chcem sa s Vami podeliť o doteraz známe fakty.

Obchodný reťazec v Kremnici a nové ľahkoatletické ihrisko

Ako už bolo prezentované jedná sa o lokalitu ľahkoatletického ihriska avšak pri zachovaní doterajších funkcií tejto plochy. Na obrázku v tomto článku vidíte spôsob usporiadania športových plôch, nákupného centra a parkovacích plôch. Projektová dokumentácia ešte samozrejme nie je spracovaná, ale táto koncepcia ostane zachovaná a je podmienkou nášho súhlasu s projektom. Náklady na vybudovane športovísk bude znášať stavebník. Ráta sa so zachovaním rozsahu tak ako doteraz – tzn. byt správcu, posilňovňa, sprchy, toalety, volejbalové dvorce, bežecká dráha. Presný rozsah bude predmetom diskusie. Chceli by sme, aby súčasťou športoviska bol aj in-line okruh.

Projekt podlieha u investora tiež internému schvaľovaniu, podľa prezentovaných informácií by to malo byť začiatkom júna tohto roku. Až po tomto termíne príde na rad diskusia o detailoch realizácie.

Ráta sa so zastavanou plochou približne 1792 m2 na predajňu, 96 parkovacích miest a 4990 m2 na športoviská a 444 m2 zázemie ihriska.

Na stretnutí bol prezentovaný seriózny záujem o Kremnicu ako perspektívnu lokalitu. Na strane mesta a poslancov tiež nie je známa žiadna prekážka, preto verím, že tentokrát to vyjde a nebudeme sa stretávať pri nákupoch v okolitých mestách.

Tesco vizualizácia

Diskusia

(2 komentáre)

Re: O obchodnom reťazci v Kremnici administrator 1.5.2018 23:17:37
O obchodnom reťazci v Kremnici Peter 27.4.2018 08:40:15
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti