Zechenterova záhrada

Pridané: 31.7.2018 18:15:00 Počet zobrazení: 2749

31 Júl 2018

S blížiacimi voľbami sa stretávam s mnohými anonymnými komentármi či profilmi, ktoré sa vyjadrujú k tomu, o čom častokrát nemajú kompletné informácie, niekedy dokonca žiadne.. :) preto pár slov k príbehu Zechenterova záhrada. Všetko to začalo pred rokom stretnutím s ľuďmi, ktorí nechcú len kritizovať a chcú priložiť ruku k dielu. Prvotná idea, ktorá vznikla po stretnutí, bola spracovaná v spolupráci so ŠÚV a jej zástupcami, ktorými bola pani riaditeľka Katka Luptáková a pani Andrea Rolková do grafických návrhov.

Zechenterova záhrada

Tie boli postúpené Krajskému pamiatkovému úradu na posúdenie a vydanie rozhodnutia, vzhľadom na to, že Zechenterova záhrada je pamiatkovo chránený objekt. Následne bola spracovaná technická a výrobná dokumentácia. Po vykonaní všetkých týchto krokov sa pristúpilo k výrobe prvých prvkov, za čo ďakujem Jánovi Oravcovi.

Všetko toto sa koná bez akéhokoľvek prispenia z rozpočtu mesta, realizuje sa len na základe dobrovoľných príspevkov dobrovoľníkov a podnikateľov mesta Kremnica. Takisto čo sa týka práce, zúčastňujú sa len dobrovoľníci, ktorým záleží na tom, ako mesto vyzerá a vyzerať bude. Na začiatku bola na internete búrlivá diskusia, v ktorej sa mnoho obyvateľov vyjadrilo, že keby sa niečo konalo, prišli by s radosťou pomôcť. Napriek tomu sa brigád účastnia dookola tí istí ľudia, za čo im naozaj ďakujem...

Diskusiou s týmito ľuďmi sme našli riešenie aj pre dolný park, ktoré sa bude realizovať v blízkej dobe.

Na ďalšej brigáde, ktorú by som chcel zvolať na tento štvrtok rád privítam každého, kto chce prísť pomôcť a rád si vypočujem každý dobrý nápad. Určite spolu niečo vymyslíme. V prípade zlého počasia čaj a káva v kine Akropola u Zdena, preberieme ďalšie nápady a riešenia. Pozývam :)

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti