Prispievanie Technických služieb pri zveľaďovaní mesta

Pridané: 18.10.2018 09:47:42 Počet zobrazení: 3600

18 Október 2018

Technické služby počas tohto volebného obdobia vymenili a zmodernizovali verejné osvetlenie v meste. Osadili nové lavičky a vytvorili parkovacie miesta. V období vianoc zdobí mesto nové vianočné osvetlenie, ktoré každoročne pribúdalo. Na technické služby sme zakúpili novú techniku a rozšírili vozový park.

Prispievanie Technických služieb pri zveľaďovaní mesta

Nové verejné osvetlenie

Začalo sa výmenou neekonomických a zastaralých svetelných bodov na prieťahu cesty I. triedy mestom smerom na Martin. Pokračovalo sa Matunákovou ulicou, Zechenterovou, P. Križku a bude sa pokračovať ďalej. Výmena svietidiel je financovaná z úspory za elektrickú energiu a jedná sa o LED svietidlá s nízkou spotrebou energie a svietivosťou nezávislou od okolitej teploty (predchádzajúce svietidlá pri teplotách pod bodom mrazu svietili výrazne slabšie a boli poruchové).
K výmene svietidiel prišlo aj na Štefánikovom námestí, kde pôvodné svietidlá nevyhovovali platným normám (bezpečnosť, vizuál a problémy pri zimnej údržbe).

http://www.kremnica.sk/2015/03/09/technicke-sluzby-vymienaju-poulicne-osvetlenie/

Vianočná výzdoba v meste

V roku 2015 sa vo vianočný čas rozsvietila konečne aj fontána a rozžiarila námestie. Výzdoba sa obohatila postupne v celom meste. Nové vianočné osvetlenie, ktoré bolo nainštalované na stromoch, lampách a fontáne. Osvetlenie bolo kúpené výhodne ako repasované.

Fontána v Kremnici

http://www.kremnica.sk/2015/12/04/fontana-je-novou-dominantou-vianocnej-vyzdoby-mesta/

Nové lavičky v Zechenterovej záhrade

Technické služby pred tromi rokmi vymenili staré dolámané lavičky za nové. Desať nových lavičiek pribudlo v spodnej časti Zechenterovej záhrady. Lavičky sú tvarovo rovnaké ako pôvodné. Chodníky dosypali a dovalcovali štrkom.

Lavičky v Zechenterovej záhrade

http://www.kremnica.sk/2015/09/25/nove-lavicky-aj-parkovacie-miesta/

https://myziar.sme.sk/c/8007458/zechenterka-osadzaju-nove-lavicky-vynovia-chodniky.html

 

Nová technika pre Technické služby

Mesto Kremnica sa úspešne uchádzalo o financovanie techniky na zber a spracovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, kde so spolufinancovaním mesta vo výške 5% získalo techniku v hodnote cca 577 000 €. Môže tak vlastnými kapacitami plniť novú zákonnú povinnosť zberu a spracovania zeleného odpadu domácností na území mesta.

Z vlastných zdrojov sme obstarali pre oddelenie technických služieb jazdené vozidlo multicar Fumo, ktoré nahradilo dosluhujúce vozidlo tohto typu. Vozidlo je využívané ako obslužné vozidlo pri opravách v meste a v zime na zimnú údržbu.

Technické služby kremnica

Technické služby kremnica

Technické služby kremnica

Technické služby kremnica

Technické služby

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti