Prispievanie Technických služieb pri zveľaďovaní mesta

Pridané: 18.10.2018 09:47:42 Počet zobrazení: 1806

18 Október 2018

Technické služby počas tohto volebného obdobia vymenili a zmodernizovali verejné osvetlenie v meste. Osadili nové lavičky a vytvorili parkovacie miesta. V období vianoc zdobí mesto nové vianočné osvetlenie, ktoré každoročne pribúdalo. Na technické služby sme zakúpili novú techniku a rozšírili vozový park.

Prispievanie Technických služieb pri zveľaďovaní mesta

Nové verejné osvetlenie

Začalo sa výmenou neekonomických a zastaralých svetelných bodov na prieťahu cesty I. triedy mestom smerom na Martin. Pokračovalo sa Matunákovou ulicou, Zechenterovou, P. Križku a bude sa pokračovať ďalej. Výmena svietidiel je financovaná z úspory za elektrickú energiu a jedná sa o LED svietidlá s nízkou spotrebou energie a svietivosťou nezávislou od okolitej teploty (predchádzajúce svietidlá pri teplotách pod bodom mrazu svietili výrazne slabšie a boli poruchové).
K výmene svietidiel prišlo aj na Štefánikovom námestí, kde pôvodné svietidlá nevyhovovali platným normám (bezpečnosť, vizuál a problémy pri zimnej údržbe).

http://www.kremnica.sk/2015/03/09/technicke-sluzby-vymienaju-poulicne-osvetlenie/

Vianočná výzdoba v meste

V roku 2015 sa vo vianočný čas rozsvietila konečne aj fontána a rozžiarila námestie. Výzdoba sa obohatila postupne v celom meste. Nové vianočné osvetlenie, ktoré bolo nainštalované na stromoch, lampách a fontáne. Osvetlenie bolo kúpené výhodne ako repasované.

Fontána v Kremnici

http://www.kremnica.sk/2015/12/04/fontana-je-novou-dominantou-vianocnej-vyzdoby-mesta/

Nové lavičky v Zechenterovej záhrade

Technické služby pred tromi rokmi vymenili staré dolámané lavičky za nové. Desať nových lavičiek pribudlo v spodnej časti Zechenterovej záhrady. Lavičky sú tvarovo rovnaké ako pôvodné. Chodníky dosypali a dovalcovali štrkom.

Lavičky v Zechenterovej záhrade

http://www.kremnica.sk/2015/09/25/nove-lavicky-aj-parkovacie-miesta/

https://myziar.sme.sk/c/8007458/zechenterka-osadzaju-nove-lavicky-vynovia-chodniky.html

 

Nová technika pre Technické služby

Mesto Kremnica sa úspešne uchádzalo o financovanie techniky na zber a spracovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, kde so spolufinancovaním mesta vo výške 5% získalo techniku v hodnote cca 577 000 €. Môže tak vlastnými kapacitami plniť novú zákonnú povinnosť zberu a spracovania zeleného odpadu domácností na území mesta.

Z vlastných zdrojov sme obstarali pre oddelenie technických služieb jazdené vozidlo multicar Fumo, ktoré nahradilo dosluhujúce vozidlo tohto typu. Vozidlo je využívané ako obslužné vozidlo pri opravách v meste a v zime na zimnú údržbu.

Technické služby kremnica

Technické služby kremnica

Technické služby kremnica

Technické služby kremnica

Technické služby

 

Táto stránka používa cookies. Viac info