Nové chodníky, opravené cesty a viac parkovacích miest v Kremnici.

Pridané: 3.9.2018 16:45:05 Počet zobrazení: 2537

03 September 2018

Nie len v predvolebnom období ale počas celého volebného obdobia sme v meste postupne opravili množstvo ciest a chodníkov. Vybudovali sme nové parkovacie miesta pri bytových domoch, ale aj pri škole a v meste.

Nové chodníky, opravené cesty a viac parkovacích miest v Kremnici.

Parkovanie

Parkoviská sme rozširovali a vytvárali krok za krokom po celom meste. Na Matunákovej ulici vzniklo približne 20 miest, pri ZŠ Angyalova 15 miest, pri telocvični ZŠ Angyalova cca 8 miest, niekoľko parkovacích miest sme vytvorili na Dolnej ulici a rozšírili sme parkovisko pri Jednote o 10 miest. Momentálne sa pracuje na parkovisku na sídlisku Huty pri kotolni, kde vznikne odbágrovaním z kopca a následným vyložením zatrávňovacími panelmi približne 15 miest na parkovanie.

Matunáková ulica

ZŠ Angyalova- parkovacie miesta

Parkovisko pri Jednote

Parkovisko na Dolnej ulici

Práce na parkovisku Huty

Chodníky

V rozpočte sme vyčlenili peniaze na opravu chodníkov, ktoré sa rekonštruujú výmenou liateho asfaltu za dlažobné kocky. Začalo sa chodníkmi od Námestia SNP po Červenú vežu, od pešej zóny k parkovisku Jeleň, kde sa vydláždil aj parčík a miesto Pod orgovánom. Pokračovalo sa okolo parkoviska Jeleň ku Klubu dôchodcov, chodník oproti Msks a dláždenie bude pokračovať ďalej od stredu mesta.

Chodníky aj miestne komunikácie v centre sú upravované dlažobnými kockami, vzhľadom na to, že ide o pamiatkovú rezerváciu. Okrem negatív (pre opätky a zimnú údržbu) treba spomenúť aj pozitíva -  v prípade rozkopávky je možné povrch opraviť s pôvodným materiálom (kockami) do pôvodného stavu a pri prudkých lejakoch budú chodníky a cesty lepšie absorbovať dažďovú vodu.

Chodník od Dolnej brány

Chodníky malý park

Chodníky

Cesty

S obnovou miestnych komunikácií sme začali najmä s ohľadom na akútnosť daného stavu. Najhoršie na tom boli ulica Zechenterova, ktorej oprava bola začatá a doasfaltovala sa po križovatku s Veterníckou. Rad za radom sme opravovali cesty na ulici Rumunskej armády, Banská cesta, krajnica v Novej doline, ulica Zlatá, Továrenská a ulica ČSA, kde sa asfaltovali parkoviská popri domoch až po pálenicu.

Banská cesta

Zechenterova ulica

Zlatá ulica

ČSA

Vyspravil sa Lučanský prechod.

Vyčistili sme a upravili Gróbňový chodník, kde sme vysekali kríky a osadili lavičky.

Gróbňový chodník

Upravovali sa a opravovali aj komunikácie, ktoré sú mimo mesta a to cesta medzi Kremnicou a Starou Kremničkou, Kremnicou a Nevoľným, Kremnicou a Krahulami, kde boli zároveň poosádzané zvodidlá či Kremnicou a Skalkou. Najdôležitejšou opravou ale bola cesta na Kremnické Bane, ktorá sa zrútila po prírodnej kalamite. Nasledovať by mala oprava cesty cez Kremnicu, kde zároveň budú zvýraznené a ošetrené prechody pre chodcov a ich bezpečnosť, začalo sa prvým prechodom.

Cesta na Kremnické Bane

Prechod pre chodcov Dolná ulica

V prípade, že Vás zaujímajú aj ostatné mestské zákazky a kto ich realizoval alebo realizuje, všetko je dostupné na webovej stránke mesta www.kremnica.sk.

Priamy odkaz na archív verejného obstarávanie je tu: http://www.kremnica.sk/verejne-obstaravanie-archiv/

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti