Vaše otázky

Táto podstránka slúži na vzájomnú komunikáciu a rýchle zadávanie otázok, nápadov, postrehov, stažností atď.

Vložiť príspevok do Knihy návštev

Správa

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Ing.Ivan Florovič 24.6.2018 20:05:16

Dobrý deň, pán primátor! Stále čakám na Tvoju odpoveď. Je potrebný ešte ďaľší dôkaz ako to vybúrané auto ožratého vodiča v jarku cca 50 m od vjazdu na záhradky? Čo sa ešte musí stať, aby sa niečo podniklo? Mohol tam byť ktorýľvek z nás v nesprávny čas na nesprávnom mieste.

Alexander Ferenčík:

Prepáč to oneskorenie. Táto cesta je v správe VUC. Chcel som dať informáciu aj s riešením, ale to trvá trochu pridlho . Už dva týždne posúvajú návštevu z VUC na tento opravený kúsok cesty, keďže na župe sa deje samá výmena na vedúcich miestach a nejak sa to tam nejde rozbehnúť a fungovať. Ráno to zas preverím a budem informovať telefonicky. Okrem spomalenia dopravy s nimi chcem doriešiť aj zaasfaltované kanály, ktoré neodtekajú (tiež na námestí pri Ncafé). Ale aj tak, ten opitý, ktorého policajti chytili 2x za deň a mal dve nehody, to je už asi iná kapitola. Na také niečo sa proste nedá pripraviť.

Ivan 8.6.2018 10:34:33

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, ako postupovať, alebo na koho sa obrátiť s požiadavkou na úpravu povolenej rýchlosti v úseku cesty Kremnica - Lúčky/ v úseku po zastávku autobusu pod záhradkárskou osadou Šibeničný vrch./ Po úprave povrchu vozovky je jazda omnoho komfortnejšia, ale automaticky sa vyskytol nový fenomén-mnohí, najmä mladí vodiči si cestu mýlia s pretekárskou dráhou. Len máloktorí vodiči dodržujú predpísanú rýchlosť, hoci časť cesty je označená ako obec Kremnica.Mnoho ľudí chodí na alebo zo záhrady pešo, vojsť alebo vyjsť autom na panelovú prístupovú cestu na záhradky je veľmi riskantné... Bolo by možné túto situáciu ošetriť osadením príslušnými dopravnými značkami a hlavne kontrolovať ich dodržiavanie?

Jana 21.2.2018 08:55:04

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať, či by sa dalo rozšíriť parkovanie pri Jednote?

Alexander Ferenčík:

S týmto problémom asi neurobíme nič nové. Fyzické možnosti tohto priestoru sú vyčerpané. Pozemky okolo stavby patria Jednote Žarnovica (dvor medzi budovou a škôlkou, zelený pás medzi budovou smerom ku gymnáziu a tiež cesta medzi tzv. starou poštou a jednotou). Na pracovnom stretnutí v roku 2016 zástupcovia Jednoty SD prisľúbili vybudovanie bezbariérového prístupu a niekoľkých parkovacích miest práve v priestore medzi budovou a cestou (smerom ku gymnáziu), avšak v liste, ktorý následne prišiel to zmietli zo stola s tým, že mesto má byť ústretovejšie voči Jednote, zriadiť bezplatné parkovanie pri obchode a „pritvrdili" slovami, že poskytujú službu občanom mesta ... Po otvorení predajne CBA sa pravdepodobne časť kupujúcich presunie tam a parkovanie pri Jednote nebude až tak veľmi exponované :)

Lucia 1.2.2018 19:44:29

Dobrý deň, chcem sa opytat v koho kompetencii je úprava okolia na ulici ČSA- konkrétne za traťou?Mňa dlhodobo trápi problém s našimi spoluobčanmi, dúfam že ich správne nazývam, pretože nechcem vyznieť ako rasista! Ja sa snažím o úpravu okolia a oni hlavne na zastávke a všade navôkol nechávajú za sebou neuveriteľný bordel!Ked sa tu človek prechádza je to na zaplakanie! Preco môžu popíjať a vysedávať pod bránou a nezoberú lopaty a metly nech si to pracu! Pod cestou na Nevolne ani nehovorím tam človek nájde aj pracku! Vsetko tam vyhadzujú hlavne ti co bývajú v staničnom domčeku! My musíme platiť a na nich meter nie je? Kto s tým vie niečo spravit? Ďakujem za každú radu! S pozdravom Lucia

Alexander Ferenčík:

Začnem od konca – neprinúti ich nikto. Pre postih priestupku je potrebné jeho zadokumentovanie a jednoznačné dôkazy, tzn. že „skutok sa stal" – svedecká výpoveď alebo iný relevantný dôkaz. Pomenovanie vecí pravými menami sa stáva trestné a napriek tomu, že mnohí majú podobný názor, si riešenie môžeme len myslieť. Z toho všetkého, podľa aktuálne platného zákona o odpadoch, vychádza jednoznačná povinnosť mesta, ako vlastníka pozemkov, tento odpad na vlastné náklady odstrániť. Urobíme tak hneď po tom, ako to poveternostné podmienky dovolia – keď sa roztopí sneh. Navyše, obec Nevoľné má zavedený množstevný zber odpadu, platí sa tam za vyprodukované množstvo odpadu (resp. za vyvezenie nádoby na odpad). Aj to je jeden z dôvodov, prečo pri ceste medzi Nevoľným a Kremnicou často vidíme vrecia s komunálnym odpadom. Tak, ako každý rok sa s tým na jar vysporiadame.

Karol 21.11.2017 11:40:46

Dobrý deň, čo bude s rekonštrukciou pešej zóny? Vyzerá to otrasne na to, že to je historické mesto a centrum.. Nedajú sa požiadať eurofondy a príspevok od ministerstva? Taktiež obité sokle fasád pozdĺž pešej zóny. Neuvažujete s využitím plochy nad verejnými WC? Je to prázdne, mohla by tam byť nejaká skalnička, alebo nejaká veľká maketa mesta alebo baníctva vytvorená umelcami ŠÚV a podobne. Ďalej tržnica - aspoň natrieť a opraviť plechové búdky, dlažbu opraviť, priestor pred bývalým železiarstvom je nevyužitý. A na lúčanskom moste na výjazde na hlavnú cestu - zavadzajú tabule na zábradlí a opíliť kríky na križovatke v parčíku oproti Jeleňu - obmedzený rozhľad pre autá. Ďakujem za odpovede.

Alexander Ferenčík:

Dobrý deň.

Rekonštrukcia pešej zóny zatiaľ bohužial naplánovaná nie je - hlavným problémom je zlý materiál ktorý bol použitý. Nechcem sa opakovať a hovoriť o peniazoch, ale mal by som. V súčasnosti nie je žiadna výzva, ktorou by bolo možné financovať túto opravu. Príspevok od ministerstva - ročne dostávame 275.000 € na rekonštrukciu kultúrnych pamiatok, ktoré posledné tri roky investujeme do rekonštrukcie ZŠ P.Križku, na dokončenie fasády ešte bude tieto peniaze potrebné aj v roku 2018 (obnova fasády stojí celkom 1,1 mil. € - stanovisko KPÚ určilo obnovu reštaurátorským spôsobom). V budúcom roku by som bol rád, ak by sme zrekonštruovali cestu pred poštou, tá je už akútna z viacerých dôvodov.  Sokle na pešej zóne - tam je to skôr o majiteľoch budov. Stavebný zákon je trochu bezzubý - hovorí len o ohrození majetku a zdravia (aj keď to vyzerá zle, neexistuje postih) a pamiatkári môžu nariadiť vykonávanie udržiavacích prác. 

Nad verejnými WC zatiaľ nie je naplánované nič, ak bude nejaká požiadavka, rád podporím. Mojim názorom je, že by tam bolo úžasné informačné centrum (na očiach, s jednoducho vyriešiteľným bezbariérovým prístupom), ale to je len utópia. So ŠUV sa nám teraz podarilo nainštalovať výstavu niektorých diel vo vestibule MsÚ, skúsim im prezentovať tento nápad. Kto si pamätáte ešte budovu starého železiarstva (medzi mestskými WC a autobusovou stanicou) ktorá sa búrala niekedy na konci 80-tych rokov, tak viete, že pamiatkari chceli mať výhľady na hradby a odstraňovalo sa viac domov, ktoré boli prilepené na hradbách.

Tržnicu posúvame z roka na rok, ale naozaj neviem sľúbiť, že tento rok to konečne vyjde. Dobiehajú nás zlé rozhodnutia minulých rokov - dlažba na tržnici nemá v exteriéri čo hľadať (takisto ako na pešej zóne) a preto ju bude treba robiť znovu (hrúbka 3-4cm namiesto 6cm) Priestor pred bývalým železiarstvom by sme chceli využiť na rozšírenie parkoviska. "Rozhadzovať" sa budeme až po dokončení rekonštrukcie telocvične.

Lúčanský most - preverím. Most je pravdepodobne v správe buď Povodie Hrona, alebo RSC (cestári), predpokladám, že tabule sú tam umiestnené bez súhlasu kohokoľvek. Výsledok napíšem. Pri kríkoch v parčíku - to priznám sa neviem ako je myslené, niekedy tam bol živý plot, cez ktorý nebolo vidieť nič, ale teraz mi to príde byť celkom prehladné ... alebo je to na inom mieste ? 

 

Karolína 17.10.2017 19:29:59

Dobrý večer, zachytila som správu o ferate, poviete o nej niečo viac? kedy bude otvorená? ďakujem, Kaja

Alexander Ferenčík:

Dobrý deň, bolo by veľmi ťažké vložiť všetky informácie do pár viet, jedná sa o projekt na ktorom strávilo mnoho ľudí kopec času. V sobotu bude slávnostné otvorenie, na ktoré samozrejme všetkých pozývam. Príďte si to vypočuť, pozrieť na vlastné oči a ešte lepšie vyskúšať... :) zatiaľ aspoň takto:

http://ziar.dnes24.sk/pri-kremnici-otvoria-novinku-pre-odvaznych-najtazsia-ferrata-na-slovensku-foto-282662

 

 

 

Ina 16.10.2017 18:00:05

Mňa by zaujímalo čo sa bude robiť so Zechenterovou záhradou..

Alexander Ferenčík:

Po stretnutí s nadšencami a dobrovoľníkmi začiatkom prázdnin sme si ujasnili, čo vlastne od tohoto priestoru očakávame. Neskôr, na pracovnom stretnutí s Krajským pamiatkovým úradom (Zechenterova záhrada je pamiatkovo chránená) sme prediskutovali naše predstavy a našli sme zhodu v tom, čo realizovať môžeme. Dnes máme v rukách rozhodnutie KPÚ a medzi prípustné prvky patrí napr. miesto na grilovanie, preliezačky, bránky na futbal pre deti, lavičky, byllinková záhradka, náučné tabule, dvere a okno osadené do priestoru (určené na fotografovanie) či bludisko, priestor na cvičenie...  Momentálne riešime projektovú dokumentáciu a financovanie a k realizácii pristúpime na jar budúceho roku. 

Jozef 15.10.2017 12:38:27

Dobrý deň, kedy sa bude opravovať cesta pred poštou?

Alexander Ferenčík:

Cesta pred poštou je trochu komplikovanejšia vec - realita je taká, že sa jedná o prieťah cesty II.triedy mestom (smer Nevoľné). Úsek cesty od MsKS po odbočku (po p. Dzúra) však nie je zaradený v sieti ciest BBSK a teda financovanie opravy tejto cesty je iba na meste Kremnica. Paradoxne, opačný smer (od Nevoľného) už v sieti ciest zaradený je. Na zasadnutí dopravnej komisie BBSK sa mi podarilo dohodnúť spoluúčasť kraja na tejto oprave, tzv. združené prostriedky. Celkové náklady budú približne 140tis. € a oprava by mala prebehnúť budúci rok - vrátane výmeny podkladných vrstiev (takže kamióny už cestu nepoškodia a ostane rovná)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti