Vaše otázky

Táto podstránka slúži na vzájomnú komunikáciu a rýchle zadávanie otázok, nápadov, postrehov, stažností atď.

Vložiť príspevok do Knihy návštev

Správa

* (Povinné)

Karolína 17.10.2017 19:29:59

Dobrý večer, zachytila som správu o ferate, poviete o nej niečo viac? kedy bude otvorená? ďakujem, Kaja

Alexander Ferenčík:

Dobrý deň, bolo by veľmi ťažké vložiť všetky informácie do pár viet, jedná sa o projekt na ktorom strávilo mnoho ľudí kopec času. V sobotu bude slávnostné otvorenie, na ktoré samozrejme všetkých pozývam. Príďte si to vypočuť, pozrieť na vlastné oči a ešte lepšie vyskúšať... :) zatiaľ aspoň takto:

http://ziar.dnes24.sk/pri-kremnici-otvoria-novinku-pre-odvaznych-najtazsia-ferrata-na-slovensku-foto-282662

 

 

 

Ina 16.10.2017 18:00:05

Mňa by zaujímalo čo sa bude robiť so Zechenterovou záhradou..

Alexander Ferenčík:

Po stretnutí s nadšencami a dobrovoľníkmi začiatkom prázdnin sme si ujasnili, čo vlastne od tohoto priestoru očakávame. Neskôr, na pracovnom stretnutí s Krajským pamiatkovým úradom (Zechenterova záhrada je pamiatkovo chránená) sme prediskutovali naše predstavy a našli sme zhodu v tom, čo realizovať môžeme. Dnes máme v rukách rozhodnutie KPÚ a medzi prípustné prvky patrí napr. miesto na grilovanie, preliezačky, bránky na futbal pre deti, lavičky, byllinková záhradka, náučné tabule, dvere a okno osadené do priestoru (určené na fotografovanie) či bludisko, priestor na cvičenie...  Momentálne riešime projektovú dokumentáciu a financovanie a k realizácii pristúpime na jar budúceho roku. 

Jozef 15.10.2017 12:38:27

Dobrý deň, kedy sa bude opravovať cesta pred poštou?

Alexander Ferenčík:

Cesta pred poštou je trochu komplikovanejšia vec - realita je taká, že sa jedná o prieťah cesty II.triedy mestom (smer Nevoľné). Úsek cesty od MsKS po odbočku (po p. Dzúra) však nie je zaradený v sieti ciest BBSK a teda financovanie opravy tejto cesty je iba na meste Kremnica. Paradoxne, opačný smer (od Nevoľného) už v sieti ciest zaradený je. Na zasadnutí dopravnej komisie BBSK sa mi podarilo dohodnúť spoluúčasť kraja na tejto oprave, tzv. združené prostriedky. Celkové náklady budú približne 140tis. € a oprava by mala prebehnúť budúci rok - vrátane výmeny podkladných vrstiev (takže kamióny už cestu nepoškodia a ostane rovná)

  • 1
  • 2
Táto stránka používa cookies. Viac info