Zajtra sa rozhodne o osude Tesca a ľahkoatletického ihriska

Pridané: 5.9.2018 14:42:10 Počet zobrazení: 7852

05 September 2018

Ako reakciu na dnešné klamstvá šíriace sa na Facebooku Vám predkladám relevantné, overené a overiteľné informácie týkajúce sa paniky okolo výstavby obchodnej prevádzky a športovísk v lokalite ľahkoatletického ihriska. Poslanci na MsZ v marci 2018 jednohlasne prijali uznesenie číslo 35/1803, ktoré schvaľuje zámer obchodného reťazca vybudovať v meste Kremnica prevádzku v lokalite ľahkoatletického ihriska 12 hlasmi a na ktorom bol neprítomný poslanec Jaroslav Slašťan. Stretnutie s investorom bolo na komisii Mestských lesov 9. 4. 2018, kde prezentoval zámer aj rozsah. Poslanec Jaroslav Slašťan aj tu opäť chýbal.

Zajtra sa rozhodne o osude Tesca a ľahkoatletického ihriska

Materiál ako je pripravený dnes je výsledkom diskusií a zmien – do zastupiteľstva ide materiál, ktorý hovorí o podmienkach prevodu majetku mesta.

Už pred začiatkom obchodnej verejnej súťaže MUSIA byť definované podmienky, za ktorých bude uzatvorená kúpna zmluva s úspešným uchádzačom.

Aby sme mali dosah na stavebníka, navrhujem, aby do doby kolaudácie obchodnej prevádzky a dokončenia športovísk boli pozemky v prenájme. Následne, PO KOLAUDÁCII, by pozemky nadobudol stavebník – a práve tento vzťah musí mať stanovené jasné pravidlá, ktoré budú obsahom ZMLUVY O BUDÚCEJ KÚPNEJ ZMLUVE, ktorú mesto uzavrie s úspešným, víťazným účastníkom obchodnej verejnej súťaže. Rozsah a riešenie športovísk bude výsledkom rokovania mesta s úspešným uchádzačom a ich minimálny rozsah je daný dnešným stavom – bežecká dráha, volejbalové dvorce, skok do diaľky, fitness, toalety, sprchy a byt správcu – tak, ako bolo opakovane prezentované (samozrejme so zohľadnením aktuálnych technických noriem).

Preto panika typu „my si športoviská nedáme" a „dosluhujúci primátor chce predať" sú úplne scestné. Akýkoľvek predaj majetku mesta a tiež použitie prostriedkov mesta MUSÍ byť schválené mestským zastupiteľstvom. Dnes publikované informácie sú ZAVÁDZANÍM a OSOČOVANÍM.

Do dnešného dňa neexistuje žiadna petícia proti výstavbe. Ľudia, ktorí ju v roku 2007 organizovali sa vyjadrili, že prevádzku tohto typu Kremnica potrebuje a nemajú výhrady voči prezentovanej koncepcii obnovy športovísk a výstavby prevádzky obchodu.

Ak chcete vyjadriť svoj názor, alebo vidieť a vedieť, ako argumentoval a hlasoval Váš poslanec, pozývam Vás na Mestské zastupiteľstvo dňa 6. 9. 2018 od 16,00 hod. a buďte účastníkom tohto rozhodnutia.

Link na zastupiteľstvo – marec – kde sa schvaľoval zámer: uznesenie č. 35/1803, čas na videu 1:39:30

https://www.youtube.com/watch?v=btMIuKYoz5o&feature=youtu.be

 článok v Kremnických novinách marec 2018 http://www.kremnica.sk/wp-content/uploads/2018/03/KN032018_web.pdf

 

Diskusia

(1 komentár)

Ľahkoatlet. Ihrisko Schmidtova 6.9.2018 12:46:40
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti