Cesta pred poštou sa dočkala rekonštrukcie

Pridané: 7.8.2018 21:02:15 Počet zobrazení: 4995

07 August 2018

Kremničania konečne budú mať novú cestu a chodníky pred poštou. Hlavným problémom prečo bola cesta v zlom stave, bol zlý podklad, ktorý nepostačoval na zaťaženie nákladnou dopravou a dochádzalo k jej poškodeniu. Keďže neexistuje alternatívna trasa, jediným riešením je jej prispôsobenie na potreby kamiónovej dopravy.

Cesta pred poštou sa dočkala rekonštrukcie

Oprava miestnej komunikácie spočíva v stabilizácii podkladných vrstiev a rekonštrukcie povrchu cesty.

Pôvodný asfaltový povrch na chodníkoch bude nahradený kamennou dlažbou. Jedná sa o úsek od MsKS až po križovatku s cestou s obojsmernou prevádzkou smerom na želežničnú stanicu.
Napriek tomu, že je vydané povolenie na úplnú uzávierku cesty na celú dobu výstavby, k úplnej uzávierke dodávateľ pristúpi až v prípade nutnosti a bezpečnosti pri vykonávaných prácach.

Obchádzková trasa bude vedená striedavo, (riadená svetelnou signalizáciou) jednosmernou komunikáciou od gymnázia smerom na železničnú stanicu.

Rokovaním s Banskobystrickým samosprávnym krajom sme sa snažili nájsť spôsob, ako financovať túto opravu aj z iných zdrojov, nielen z mestského rozpočtu. Napriek našej snahe sa to nepodarilo a aj keď je komunikácia využívaná ako prieťah cesty III. triedy mestom, nie je zaradená do siete ciest BBSK a kraj sa na financovaní rekonštrukcie nebude podieľať.

Pár faktov k rekonštrukcii:

  •  stavebné povolenie bolo vydané dňa 20. 7. 2018
  •  dodávateľ je firma SAND SK, s.r.o., Martin
  •  zmluva bola uzatvorená dňa 20. 07. 2018
  •  ukončenie prác je plánované najneskôr do 31.10.2018
  •  šírka cesty ostáva zachovaná
  •  pribudne niekoľko parkovacích miest medzi firmou Mestské lesy Kremnica, s.r.o. a Klubom dôchodcov
  •  parkovanie na ceste ostane pozdĺžne
  •  pri rekonštrukcii budú odstránené kríky pred predajňou CBA, táto plocha bude vydláždená
  •  v tomto úseku bude namontované a osadené nové osvetlenie

Aj napriek tomu, že sa Banskobystrický samosprávny kraj finančne na tejto obnove nepodieľa, teší ma, že sa našli peniaze v rozpočte mesta a mohla sa začať dlhoočakávaná rekonštrukcia.

Ďalší článok k téme nájdete na tomto odkaze: https://ziar.dnes24.sk/rekonstrukcia-na-znamej-ulici-v-kremnici-dokedy-sa-bude-na-nej-robit-foto-306001

Rekonštrukcia cesty pred poštou v Kremnici

Obnova komunikácie v Kremnici

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti