Rútiace sa kamióny dole mestom

Pridané: 23.3.2018 22:00:12 Počet zobrazení: 1431

23 Marec 2018

Otvorením cesty na Kremnických Baniach sa v meste opäť otvorila diskusia, s bezpečným prechodom cez cestu pre obyvateľov mesta a hlavne "Hút". Viem, že pre deti a staršich je to stresujúce. Mesto sa touto otázkou zaoberalo v minulosti a naďalej sa ňou aj zaoberá. Jedná sa o cestu I.triedy, kde správa a prevádzka (tzn. aj investície) sú na pleciach Slovenskej správy ciest a.s., v tomto prípade konkrétne IVSC Banská Bystrica.

Rútiace sa kamióny dole mestom

Na niekoľkých stretnutiach (posledné na konci novembra 2017) s riaditeľom,     Ing. Petrom Polešenským sme sa snažili nájsť riešenie, ktoré bude investične zvládnuteľné, prínosné a čo najviac účinné.

Kruhový objazd predstavuje najdrahšie riešenie a z hľadiska spomaľovania a následného zrýchľovania vozidel dochádza aj k nárastu emisií v okolí "kruháča".

Semafor (či už z dôvodu chodcov, alebo semafor v spojení s meraním rýchlosti - ak ide vozidlo nad limit, naskočí červená) je z emisného hľadiska tiež negatívom, naviac dochádza ku kolíznym situáciám pri dobrzďovaní. Digitálne ukazovateľe rýchlosti sú v podstate zbytočné, ako aj vidíme na tom, ktorý je namontovaný.

Stacionárny radar, pri tej rônorodosti vozidiel (od Turecka po Švédsko a ďalej ...) aj s objektívnou zodpovednosťou by tak pomohol nárastu administratívy a zasielaniu+vymáhaniu pokút po celej Európe, ale určite by čiastočne riešil problém.

Najvhodnejším riešením sa javí zúženie do jedného pruhu + "šikana" s ostrovčekom, v čom sme sa ideovo stretli aj s p. Polešenským, dopravným inžinierom a tiež projektantom. Ďalšie stretnutie na túto tému bude začiatkom apríla, aj v rámci kontrolného dňa opravy cesty Kremnica-K. Bane. Rád Vás budem informovať o posune a výsledku.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti