Septembrové zastupiteľstvo aj o osude ľahkoatletického ihriska

Pridané: 12.9.2018 08:30:59 Počet zobrazení: 2574

12 September 2018

Minulý štvrtok sa uskutočnilo mestské zastupiteľstvo, na ktorom sa okrem iného preberal aj osud ľahkoatletického ihriska a príchod obchodného reťazca do Kremnice. V tejto súvislosti sa opäť objavilo mnoho účelových dezinformácií, preto uvediem veci na pravú mieru. V prvom rade musí byť jasné, že sa začala obchodná verejná súťaž, čo je jediný legitímny a zákonný spôsob, ako hľadať investora, ktorý po splnení podmienok mesta bude stavebníkom.

Septembrové zastupiteľstvo aj o osude ľahkoatletického ihriska

Dôvody hodné osobitného zreteľa sa používajú napr. v prípade usporiadania vlastníctva pozemku pod stavbou vo vlastníctve žiadateľa alebo v prípade, keď žiadateľ vlastní susedný pozemok alebo nehnuteľnosť. V prípade výstavby nákupného centra dôvod hodný osobitného zreteľa nie je zákonný a teda nemôže byť použitý.

Vyhlásením  obchodnej verejnej súťaže začala lehota, kedy môžu uchádzači za predkladať ponuky obsahujúce najmä návrh riešenia a umiestenia a cenovú ponuku. Nejde teda o predaj, ale v prvom prípade o prenájom pozemkov do kolaudácie predajne. http://www.kremnica.sk/2018/09/07/obchodna-verejna-sutaz/

Pred začiatkom výstavby bude potrebná zmena územného plánu. Zmena územného plánu pred tým, ako nie je jasné, kde budú športoviská, obchodné priestory, parkoviská a iné plochy je zbytočná,  kým komisia nevyberie najvhodnejšiu ponuku. Donedávna sme rátali len s umiestnením obchodných priestorov na voľnej trávnatej ploche, dnes už je na svete aj iný návrh, ktorý rieši prekládku športovísk a umiestnenie obchodu na ich pôvodnom mieste – takže ak by bol územný plán zmenený, bola by potrebná ďalšia zmena.

Základnou požiadavkou mesta je zachovanie športovísk a ich vybudovanie nanovo. Obavy, že mesto príde o športoviská sú zbytočné a klamlivé. V podmienkach (link na konci článku) sú jednoznačné podmienky pre ich zachovanie.

Predaj pozemkov prichádza do úvahy len v prípade, že budú vybudované športoviská a stavba obchodnej prevádzky skolaudovaná a ide len o pozemky pod stavbou a parkoviskom, nič iné. Všetky ostatné pozemky a športoviská ostanú mestské a naďalej voľne prístupné.

Kričať už dnes, že Krajský pamiatkový úrad (pamiatkári) so stavbou nebudú súhlasiť, je minimálne zavádzajúce.  Lokalita sa nachádza v zástavbe bytoviek prevažne zo 70-tych a 80-tych rokov. V doterajšej praxi sa nám vždy podarilo nájsť kompromisné riešenie aj v bezprostrednej blízkosti pamiatkovo chránených budov a som si istý, že ani v tomto prípade to nebude inak.

Materiál bol pripravovaný odborne spôsobilými osobami s praxou v odbore. Bol opakovane pripomienkovaný a jeho konečná verzia obsahuje všetky podnety, ktoré boli predložené.

Mesto nevlastní žiadne iné pozemky, o ktoré by mali uchádzači záujem. Často spomínané pozemky „pod mestom" sú súkromné a v tomto prípade pre investora nezaujímavé.

Všetky otázky boli (opakovane) zodpovedané na Mestskom zastupiteľstve dňa 06.09.2018, ako môžete vidieť na videozázname https://youtu.be/Yu9yGeP_-0w debata k téme je v čase 00:58:30 do 02:35:30 a obsahuje odpovede na VŠETKY položené otázky a tiež NÁZORY prítomných obyvateľov mesta . Treba vidieť  a utvoriť si VLASTNÝ názor.

Vaše prípadné ďalšie otázky rád zodpoviem.

https://www.aktuality.sk/clanok/622423/top-10-retazcov-dominancia-tesca-sa-skoncila-na-krk-mu-dycha-iny-silny-hrac/?AT=wgt.article_clanok-najcitanejsie.c.x...B.

rebríček obchodných reťazcov

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti