14
September
2018

Čo musíme urobiť pre otvorenie kúpaliska

Pridané: 14.9.2018 09:29:23 Počet zobrazení: 6815

Čo musíme urobiť  pre otvorenie  kúpaliska V predvolebnom období najviac v Kremnici rezonuje téma termálneho kúpaliska Katarína. Preto som sa rozhodol informovať Vás, prečo ostalo kúpalisko túto sezónu zatvorené.

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

Kúpalisko

Róbert Palík, 14.9.2018 14:48:33

Veľmi pekné vysvetlenie, myslím že teraz to musí každý chápať. Myslím že kúpalisko je naozaj otázka financií a to dosť veľkých, nevidím do možnosti ako ich získať no ľudská energia tu nechýba. Sám by som veľmi rad prevádzkoval naše kúpalisko no kúpa a rekonštrukcia je obrovská. Pekný deň. Ďakujem

Reakcia na článok

Mgr. Jozef Mičo, 17.9.2018 09:53:46

Pozorne som si prečítal Váš článok o kúpalisku. Chápem, že sa blížia komunálne voľby a voličov treba za každú cenu zaujať. Vo vašom pohľade vidím viacero klamstiev a poloprávd. Hneď na začiatku Vášho článku uvádzate graf, v ktorom jeden stĺpec hovorí o sume, za ktorú bolo kúpalisko predané a druhý, za koľko ho chceme predať. Bolo by veľmi seriózne uviesť aj výšku investícií, ktoré sme do kúpaliska dali, o to skôr, že o nich dobre viete. Tak isto podotýkam, že šatne a soc. zariadenia prešli rekonštrukciou. Čerpadlá, ktoré uvádzate sa dajú zabezpečiť za polovičnú cenu. A takto by som mohol pokračovať, naprieč celým článkom. V celom Vašom článku poukazujete na to, ako sa to nedá. Keď uvádzate príklad z Vyhni aj tam ste si našli argumenty, prečo oni áno a Vy nie. Kremnica má obrovské prednosti , aby mohol cestovný ruch fungovať. V prípade rekonštrukcie uvádzate, že mesto by nemalo na splátku úveru, ak by sa predsa kúpalisko zrekonštruovalo, tak by bolo finančne ziskové a väčšinu splátky by vygenerovalo samo. A to nehovorím o tom, že kto sa pustí do rekonštrukcie kúpaliska, bude rátať aj so zimnou prevádzkou, veď predsa leží medzi dvoma lyžiarskymi strediskami a špičkovými bežkárskymi traťami. Množstvo a teplota vody by sa dala využiť aj na iné účely, napr. vykurovanie bytov a iné.Takisto je iba pár kilometrov od rýchlostnej cesty a letiska, čo Kremnicu predurčuje na to, aby bola špičkovou destináciou cestovného ruchu na Slovensku. A preto treba hľadať v prvom rade riešenia, ako to urobiť a nehľadať dôvody, prečo sa to nedá. Žiaľ v poslednom období sa hľadajú iba dôvody, prečo nie, a to nie je cesta. S pozdravom Mgr. Jozef Mičo

Odpoveď

Alexander Ferenčík, 19.9.2018 11:28:27

Dobrý deň, Áno, blížia sa komunálne voľby. A práve téma kúpaliska je využívaná na útoky proti mne, a je v celku logické, že to nenechám tak – kým táto téma slúžila v môj neprospech, nijako ste nereagovali, dokonca ste poskytli podklady, umožnili natáčanie videa v areáli kúpaliska a podobne. V mojom článku sumarizujem dostupné informácie a každý z údajov je podložený, preto ťažko hovoriť o klamstvách či polopravdách. Kúpna cena a terajšia cena za ktorú nám kúpalisko ponúkate je jasná. V čase, keď ste kúpalisko kúpil, fungovalo. Dnes je nefunkčné. Prezentovať rozsah investícií prenechám na Vás – podľa informácie, ktorú ste poskytli na osobnom rokovaní ste hovorili o 900 000 €, pre starých Kremničanov je bohužiaľ jednou z mála viditeľných zmien odstránenie mostíka a zastrešenie terasy. Suma investície, ktorú ste prezentoval, 14-násobne prevyšuje cenu za ktorú ste areál kúpili. Ja bohužial neviem a nechcem posúdiť kam smerovala. Čerpadlá – údaje a ceny čerpám z ponuky od p. Vrtáka (firma PREZAM – čerpadlo 2ks s výkonom 12,5l/s + frekvenčný menič) u ktorej ste si čerpadlá objednali, on ich zakúpil, ale Vy ste ich dodnes ani neodobrali a logicky ani nezaplatili a má ich dodnes naskladnené a vzhľadom na špecifickosť týchto čerpadiel ich dodnes nepredal. Oprava pôvodného čerpadla taktiež, sú to relevantné a overiteľné fakty. Čo sa týka stavu vrtu – hydrogeológ (odborne spôsobilá osoba) klasifikoval stav ako havarijný. V akom je stave a čo to znamená viete aj Vy. Vek kúpaliska a termálnej technológie sú tiež nesporné fakty a o stave sme sa presvedčili na obhliadke v priestoroch IV.šachty. Štandardom v dnešnej dobe je minimálne keramický obklad bazénov, alebo skôr nerezová vaňa. Argument, ktorý ste poskytli iným kandidátom, kde tvrdíte o „polovici trhovej ceny“ je taktiež zavádzajúci – iste viete, že trhová cena je suma, za ktorú sa tovar predá. Kupca hľadáte minimálne 2 roky, ani po znížení ceny na 750 000 € kúpalisko nemá nového majiteľa. Takže o polovici trhovej ceny nemôže byť ani reči. Na osobnom rokovaní som sa Vás pýtal na možnosť nižšej ceny, kde ste odpovedali, že uvedená cena je minimálna a pod ňu nepôjdete. Môj článok je práve len sumárom overiteľných faktov. Ak spomínam Vyhne, tiež sú to tiež len fakty a to diametrálne odlišné od tých našich. Preto ma prosím neobviňujte z klamstva a poloprávd, nie je to na mieste. Váš pôvodný zámer nevyšiel a dnes je omnoho ťažšie začínať to, čo Vám nevyšlo. Pre doplnenie – opakovane ste neúspech investície zdôvodňovali nespoluprácou mesta, vzhľadom na odpredaj ďalších pozemkov. Váš areál má približne 28.600 m2, a aby sme opäť neboli vo Vyhniach – tak v Turčianskych Tepliciach má areál aquaparku 13.977 m2 vrátane parkoviska. (údaje zbgis.skgeodesy.sk).

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti