Opäť Tesco

Pridané: 22.9.2022 13:56:24 Počet zobrazení: 364

22 September 2022

Pár faktov o supermarkete Tesco v Kremnici

Opäť Tesco

Tesco opäť -

zhrnutie tejto témy na jednom mieste, čo možno neviete a mohlo by Vás zaujímať –

V roku 2017 počas rokovaní sme so spoločnosťou TESCO dojednávali podmienky investície v našom meste. Spolu s vtedajšími poslancami boli podmienky definované ako zachovanie športových možností v pôvodnom rozsahu, samozrejme primerane dnešnej dobe. Súčasťou investície sa teda stalo vybudovanie športovísk – 4 bežecké dráhy, antukové volejbalové ihriská, skok do diaľky a budova pre kulturistický oddiel s bytom pre správcu. Na túto investíciu bol zmluvne dohodnutý finančný rámec 300.000 €. Pozemky boli spoločnosti prenajaté v roku 2018 (nájomná zmluva je platná do kolaudácie stavby) za ročné nájomné približne 18.000 €, ktoré každoročne tvorí príjem rozpočtu mesta.


Pred začatím prác bolo nutné doriešiť viacero vecí – zmenu územného plánu (vtedajší územný plán hovoril na tomto mieste o autobusovej stanici), vyriešiť nároky vlastníkov sietí, bolo potrebné tiež komunikovať s pamiatkovým úradom. Následne pristúpiť k vypracovaniu projektovej dokumentácie.
Pre úplnosť – na stavebných parcelách sa nachádza trasa teplovodu (dnes už po prekládke), plynovod – STL (stredný tlak, nutná prekládka), vedenia elektriny v správe SSD, telekomunikačné vedenia, kanalizácia, tiež privádzač vody do hydroelektrárne Kremnickej banskej spoločnosti.


Samotná realizácia pozostáva z niekoľkých administratívnych, ale aj realizačných častí – výrub, búracie práce, prekládka teplovodu, hrubé terénne úpravy, prekládka vedení, stavba supermarketu, stavba fitness, parkoviská a komunikácie.
Po spracovaní projektovej dokumentácie stavebník získal všetky potrebné súhlasné stanoviská pre vydanie územného rozhodnutia (rozhodnutie o umiestnení stavby), pre vydanie stavebného povolenia hlavnej stavby a stavby fitness sa nepodarilo dlhšiu dobu získať súhlas SSD a.s. pre bod napojenia elektrickej energie.
Trocha faktov -


Územné rozhodnutie – „Supermarket 1K, Kremnica" a „Športový areál, Kremnica" – vydané dňa 26.04.2021 – právoplatné dňa 28.05.2021
Stavebné povolenie – „SO 41 – Prekládka teplovodu" – žiadosť podaná dňa 17.09.2021, povolenie vydané dňa 19.11.2021 – právoplatné dňa 23.12.2021, stavba je už aj skolaudovaná dňa 30.08.2022
Odstránenie stavieb – žiadosť podaná dňa 28.05.2021, rozhodnutie o povolení dňa 21.10.2021, právoplatné dňa 26.11.2021
Stavebné povolenie – „Supermarket 1K, Kremnica" – žiadosť podaná dňa 30.11.2021, prerušenie konania dňa 03.02.2022, (nakoľko chýba ešte vyjadrenie SSD, a. s., Žilina, nie je možné vydať stavebné povolenie)
Stavebné povolenie – „Športový areál, Kremnica" – žiadosť podaná dňa 03.12.2021, prerušenie konania dňa 03.02.2022 - nakoľko chýba ešte vyjadrenie SSD, a. s., Žilina, nie je možné oznámiť začatie konania a následne vydať stavebné povolenie
Stavebné povolenie – „SO-15 Areálové komunikácie a spevnené plochy – ihrisko" (Športový areál) – žiadosť podaná dňa 03.12.2021, prerušenie konania dňa 17.02.2022, nakoľko chýba ešte vyjadrenie SSD, a. s., Žilina, nie je možné vydať stavebné povolenie
Stavebné povolenie – SO-12 Areálové komunikácie a spevnené plochy (Tesco) – žiadosť podaná dňa 03.12.2021, prerušenie konania dňa 16.02.2022, nakoľko chýba ešte vyjadrenie SSD, a. s., Žilina, nie je možné vydať stavebné povolenie
Stavebné povolenie – „SO-40 Pripojovací plynovod STL" a „SO-41 Preložka plynovodu" – žiadosť podaná dňa 09.02.2022, nakoľko chýba ešte vyjadrenie SSD, a. s., Žilina, nie je možné vydať stavebné povolenie.


Práce, pre ktoré bolo možné vydať povolenia stavebného úradu, boli už prevedené.
Preferencie týkajúce sa športoviska sa však na strane mesta a aj poslancov zmenili – dráhy a športoviská plánujeme vybudovať s povrchmi z tartanu, čo si vyžiada vyššie náklady, avšak možnosti využitia sa tým skvalitnia. O spôsobe financovania rokujeme so stavebníkom, rovnako ako o navýšení prostriedkov na realizáciu vzhľadom na nárast cien.


Overené informácie typu „žiadne TESCO nebude", „mesto neplatí robotníkov" a podobne sú preto úplne mimo, umelé vyvolávanie negatívnych emócií a podnecovanie nenávisti hlavne teraz pred voľbami zas úplne zbytočné.


Je samozrejmé, že po bezmála dvadsiatich rokoch čakania vnímate každú informáciu o komplikáciách na tejto stavbe citlivo. Od dojednania podmienok prebehli štyri roky a stavebník TESCO a rovnako aj mesto Kremnica robia všetko pre skorú realizáciu nákupného centra – je to nielen potreba, ale už aj nutnosť. Práce sa rozbehnú akonáhle bude právoplatné stavebné povolenie. A určite to nebude kvôli voľbám ...


#kremnica #mestokremnica #sporozumenim #tesco #faktykremnica

 tesco

 

tesco

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti