Zimná sezóna na Skalke

Pridané: 16.1.2019 13:45:00 Počet zobrazení: 1632

16 Január 2019

Po uplynulej vydarenej sezóne sme sa zamerali na doplnenie chýbajúcich potrieb na Skalke. Stredisko je využívané prevažne priaznivcami bežeckého lyžovania, čo by sa v najbližšej dobe malo zmeniť.

Zimná sezóna na Skalke

Na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 10.01.2019 bol jednomyseľne schválený prenájom pozemkov pre spoločnosť ACGROUP s.r.o., ktorá by v stredisku mala obnoviť prevádzku vlekov v tzv. starej časti. Jedná sa celkom o štyri vleky – (detský pri chate ELBA, 2 x do Turčeka a pod chatou Limba) . V súčasnosti investor podľa poskytnutých informácií pracuje na čo najskoršom spustení prevádzky či už po technickej alebo administratívnej stránke.


Pre bežecké lyžovanie sme služby rozšírili o bezplatné toalety pri budove Relax centra vo forme sanitárneho kontajnera. Ako sme avizovali, v nasledujúcej sezóne pribudne priestor určený na prezliekanie s uzamykateľnými skrinkami na odloženie vecí – bude to tiež vo forme kontajnerovej stavby, avšak vo forme 3-kontajnera (v pôdoryse 6 x 7,5 m) . V prvých dňoch sprístupnenia toaliet ich užívatelia pripomienkovali neskoré odomykanie (až po príchode pracovníkov), čo sa zanedlho zmení a odomykanie bude technickým riešením automatické vo zvolenom čase bez potreby obsluhy.

 

 sanita

Som rád, že sa dobrovoľný príspevok na úpravu bežeckých tratí bol prijatý pozitívne a budeme aj naďalej pracovať na skvalitnení služieb pre bežecké lyžovanie . Na úprave tratí sa využívajú mechanizmy subjektov Mestský klub lyžiarov, Roman Béreš- Cyklo santé, Biela stopa a BÚDA s.r.o., pričom úpravu koordinuje Mesto Kremnica.
Upravuje sa in-line dráhe a päťkové okruhy každý deň od 21,00 hod. do 8,00 hod. Severný, južný okruh a (novinka tejto sezóny) Frajungy sa upravujú spravidla z piatka do soboty rána každý víkend. V prípade väčšieho množstva snehu v priebehu týždňa sa stroje na trať posielajú operatívne. Lyžiarske bežecké okruhy v meste Kremnica na futbalovom, Sokolskom ihrisku a Štefánikovom námestí upravil a udržuje Roman Bereš, Cyklo - Santé.

ratrak

Zmenou oproti minulej sezóne je cena sezónnej nálepky a to z 20 na 30€. Jej hodnota sa zmenila výlučne z dôvodu dlhšej doby platnosti, pretože v sezóne 2017-2018 sa s predajom nálepiek začalo neskôr, nejedná sa teda o zvýšenie ceny, cena denného náramku ostáva samozrejme i naďalej 2 €.

Rozšírili sme i možnosti parkovania, pribudlo niekoľko parkovacích miest pri hoteli Fortuna a pri ceste k vysielaču. Ďalšie parkovacie miesta pribudnú až v budúcej sezóne, na administratívnych náležitostiach potrebných pre rozšírenie parkovísk pracujeme (zmena územného plánu, vyňatie z lesného pôdneho fondu).


Už cez víkend 25– 26. 1. 2019 sa koná Biela stopa – návštevnosť v stredisku stúpa, prosím Vás preto nielen v tomto čase o ohľaduplné správanie a verím, že na Skalke strávite veľa príjemných a nezabudnuteľných chvíľ.

 

skalka

 

preteky

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti