Visutý lanový most

Pridané: 16.5.2019 19:00:00 Počet zobrazení: 4280

16 Máj 2019

Na Skalke pribudne ďalšia nová atrakcia, ktorá by mohla byť veľkým lákadlom pre nielen adrenalínových nadšencov.

Visutý lanový  most

Je ňou visutý lanový most, ktorý bude situovaný v skalnom masíve priamo vedľa obľúbenej existujúcej ferraty. Bude samostatnou atrakciou, ale platí povinnosť použitia ferratového setu.

Jeho dĺžka bude 76 m s výškou 20-30 metrov nad terénom. V súčasnosti sa začalo s osádzaním jednotlivých prvkov, pričom dokončený by mal byť do 30.6.2019, kedy sa otvorí pre verejnosť aj ferrata. Do tohto dátumu je z bezpečnostných dôvodov zatvorená.

Finančné prostriedky sme získali od Rozvojovej agentúry BBSK prostredníctvom OOCR Stredné Slovensko, Nadácia EPH, mesta Kremnica a OOCR Turiec-Kremnicko. Predpokladané náklady na výstavbu by nemali presiahnuť 30 000€.

Vďaka obľúbenosti ferraty sa na prácach už od začiatku podieľa mnoho dobrovoľníkov, ktorým aj touto cestou ďakujem. Sú to ľudia, ktorí pomôžu vždy, keď je treba, priložia ruku k dielu, nečakajú za to odmenu a sú spokojní, keď sa niečo podarí a naše mesto napreduje..

 

ferrata

 

ferrata x

 

ferrata

 

ferrata

 

ferrata

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti