Rekonštrukcie vo volebnom roku sú vždy predmetom hodnotenia alebo kritiky ... je to naozaj tak?

Pridané: 28.9.2022 09:45:00 Počet zobrazení: 298

28 September 2022

Čo sa naozaj v posledných štyroch rokoch udialo v oblasti miestnych komunikácií a súvisiacich stavieb (oporné múry, parkovacie plochy) zhrniem v nasledujúcich riadkoch.

Rekonštrukcie vo volebnom roku sú vždy predmetom hodnotenia alebo kritiky ... je to naozaj tak?

V roku 2019 sme pokračovali ďalšou etapou rekonštrukcie Zechenterovej ulice, od ukončenia dláždeného povrchu smerom na železničnú stanicu. Tiež sme v tomto roku spracovali projektovú dokumentáciu a podali žiadosť o financovanie rekonštrukcie tržnice na parkovisku Jeleň. (Realizácia tohto projektu sa pohla až v tomto roku – schválenie príspevku poskytovateľom Poľnohospodárska platobná agentúra trvalo 2,5roka).


Aj keď nebol volebný rok, bolo cítiť asfalt – prebehla rekonštrukcia Veterníckej ulice a tiež Továrenská ulica dostala nový asfaltový povrch.
Dlažobné kocky sme v tomto roku položili hlavne na chodníkoch, a to pri budove MsKS, ZŠ P.Križku, pri kine a tiež pri N-café.


Náklad na tieto práce bol približne 180 000€.


Rok 2020 bol v tomto smere trochu skromnejší – previedli sme terénne úpravy pre parkovisko na Skalke. Výmena asfaltového povrchu prebehla v hornej časti Bystrickej ulice, pri domove dôchodcov. Obnovy sa tiež dočkal oporný múr na ulici Rumunskej armády.


Celkový náklad približne 44 000€.


Pre doplnenie poviem, že v tomto roku sa realizovali iné projekty vo vyššej hodnote, napr. rekonštrukcia telocvične ZŠ Angyalova, výmena striech Barbakan a Dolná brána, ktorým sa budem venovať samostatne.
Rok 2021 bol opäť v znamení ciest. Zechenterova ulica - tentokrát pri kine Akropola. Vzniklo tu aj niekoľko parkovacích miest navyše. Všetky prepojenia chodníkov a plôch sú budované ako bezbariérové. Rekonštruoval sa oporný múr na Kollárovej ulici technológiou mikropilotáže, bol v havarijnom stave. Asfalt tentokrát bolo cítiť na ulici J.Horvátha (chodníky), Veterníckej aj Matunákovej ulici (parkovacie miesta) a tiež na Angyalovej ulici (miestna komunikácia za pekárňou). Opravu vyžadoval tiež zrútený múr v Zechenterovej záhrade.


Celkový náklad v roku 2021 na uvedené práce bol 236 000€.


V aktuálnom roku 2022 tiež realizujeme niektoré odkladané a akútne projekty, hlavne vďaka financiám z hospodárskeho výsledku spoločnosti Mestské lesy Kremnica s.r.o.
Už prebieha rekonštrukcia oporného múru v Novej doline (mikropiloty), opravu vyžadoval tiež zrútený oporný múr na staničnom chodníku. Opravy dlažobných kociek prebehli na Matunákovej ulici, rekonštrukcia chodníka z dlažobných kociek tiež pri Zechenterovej záhrade a evanjelickom kostole.
Konečne po rokoch chodenia po rozpadnutej dlažbe prebieha na pešej zóne výmena za čadičové kocky v zmysle rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu .


A – samozrejme – asfalt : na ulici ČSA budú zrekonštruované vjazdy k bytovým domom a tiež prebieha vybudovanie parkovacích miest. Obnovy sa dočká tiež vjazd v bytovému domu na konci Zlatej ulice (bývalá bytovka OSP), Zechenterova ulica, parkoviská pri bytovom dome na ulici J.Horvátha. Tiež výmena povrchu na autobusovej stanici, o ktorom hovoríme už niekoľko rokov.

Celkový náklad približne 436 000€.


Každoročné okrem uvedených prác prebiehajú aj drobné opravy a údržby ciest a chodníkov na základe potreby, ale aj Vašich požiadaviek.


Realizácia prebieha po všetkej potrebnej administratíve – vysúťažení dodávateľov prác a materiálu, vybavení potrebných povolení a skončení letnej turistickej sezóny.

Myslím si, že v Kremnici sa na údržbe chodníkov a ciest robí. Viem, že každý z nás vidí hlavne chodník a cestu pred svojim domom a chce ich mať upravené. Verím, že po sumarizácii v týchto riadkoch uznáte, že v Kremnici sa každý jeden rok robí a investuje tak, akoby to bol rok volebný.


#kremnica #mestokremnica #volby2022 #primatormestakremnica #alexanderferencik

cesty

cesty

cesty

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti