Investície v meste do budov

Pridané: 4.10.2022 10:15:00 Počet zobrazení: 274

04 Október 2022

Ako som sľúbil, dnes zhrniem čo okrem investícií do ciest sa udialo v investičnej činnosti mesta za posledné štyri roky.

Investície v meste do budov

Na realizáciu sme použili nielen bežné príjmy vo forme podielových daní, finančné prostriedky z hospodárskeho výsledku mestských lesov, ale tiež externé zdroje vo forme grantov, príspevku na obnovu kultúrnych pamiatok, príspevku na obnovu vojnových hrobov a príspevky podnikateľských subjektov. Vozidlá sú financované formou finančného leasingu s dobou financovania 4 roky.

Rok 2019

Dokončili sme práce na ÚPN zóny Veterník, ktoré však bolo potrebné v nasledujúcom roku opäť aktualizovať, ukončili sa práce na rekonštrukcii mestskej telocvične, ktorá je dnes zázemím pre mnohé športové oddiely a spĺňa požiadavky modernej doby. Do finále sa dostala tiež rekonštrukcia ZŠ P. Križku. Pre futbalistov (a v roku 2022 aj pre tenistov) sme zabezpečili spoľahlivý vodný zdroj na zavlažovanie ihrísk vybudovaním vrtu v areáli futbalového ihriska, čo zjednodušilo starostlivosť a bolo to viditeľné hlavne v letnom horúcom období.

Celkový náklad približne 77.000€

Rok 2020

Rekonštrukcia telocvične pri ZŠ Angyalova bola nutnosťou už dlhšie, realizovala sa v tomto roku. Výmenu strešnej krytiny vyžadovali tiež Barbakan a dolná brána, s použitím dreveného šindľa (financované dotáciou na obnovu kultúrnych pamiatok). Vďaka príspevku od spoločnosti ELBA bolo zakúpené ďalšie vybavenie do mestskej telocvične.
Na obnovu pamätníka 1.svetovej vojny sa nám podarilo získať finančné prostriedky určené na obnovu vojnových hrobov a po rokoch sa vrátil dôstojne na svoje miesto. Stal sa dominantou a navštevovaným miestom , čo ma teší. Obnova Zechenterovho domu pokračovala spracovaním projektu sanácie vlhkosti. Pre potreby mestskej polície a tiež pre oddelenie Technických služieb (zvoz kuchynského odpadu) sme obstarali dve vozidlá.

Celkový náklad 272.000€

Rok 2021

Boli spracované Zmeny a doplnky územného plánu zóny Veterník, ktorú si vyžiadali majitelia dotknutých pozemkov. Odkúpili sme budovu bývalého internátu na ulici Ľ. Štúra pre vybudovanie nájomných bytov.
Z externých zdrojov bol zrealizovaný projekt Wifi pre mesto, ktorý zabezpečil internet na verejných priestranstvách v meste. Pre projekty „ rekonštrukcie budovy Technických služieb", „Kompostáreň – mesto Kremnica" a „rekonštrukcia oporného múru Kollárova ulica" boli spracované podklady a projektové dokumentácie. Zrealizovala sa obnova objektu vo dvore MsÚ pre potreby dobrovoľných hasičov. ZŠ P.Križku úspešne realizovala projekt „centrá učenia", tiež sme zakúpili konvektomat pre túto školu. Oddelenie TS obstaralo systém pre elektronické monitorovanie zvozu odpadu. Pokračovali sme v postupnej obnove radnice. Obnova striech pokračovala výmenou šindľa na Čiernej veži a mestskom opevnení. Hneď v susedstve sme pokračovali s obnovou budovy knižnice výmenou strešnej krytiny. Zechenterov dom – pokračovali sme projektovou dokumentáciou na obnovu dažďovej kanalizácie, sanáciou vlhkosti spodnej stavby vrátane obnovy dažďovej kanalizácie, realizovali sme pamiatkový, archeologický a reštaurátorský výskum. Pre potreby Relax centra a tiež pre Mestský úrad sme obstarali osobné vozidlá, ktoré nahradili staršie vozidlá.

Celkový náklad 684.000€

Rok 2022

V aktuálnom roku prebieha obnova radnice – rekonštrukcia dvorovej fasády, rekonštrukcia schodiska a omietok vstupnej brány. Prebehla tiež výmena strechy na prístavbe ZŠ P.Križku. Projekt „Zvýšenie energetickej efektívnosti budovy Technických služieb" sa rozbieha v týchto dňoch, odovzdanie staveniska už prebehlo. Realizácia v zmysle zmluvy bude prebiehať v termíne 10/2022 – 06/2023. Po futbalistoch sa v tomto roku dočkajú závlahy aj naši tenisti, nielen vďaka pomoci mesta, ale aj vlastným financiám.

Celkový náklad 742.000€

Do investičných akcií mesta bolo v rokoch 2019 - 2022 vložených 1 775 000 €. Sú to nemalé finančné prostriedky.

My, čo tu žijeme možno niekedy oprávnene, niekedy menej oprávnene kritizujeme. Konštruktívna kritika nás však posúva. Pri osobných stretnutiach s návštevníkmi počúvam pozitívne ohlasy na vzhľad mesta a od tých, čo do Kremnice chodievajú pravidelne aj pochvalu, že na meste vidieť, že sa doň investuje.
Tieto slová tešia a som hrdý na nás všetkých.

#kremnica #mestokremnica #volby2022 #primatormestakremnica #alexanderferencik

f

fp

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti