BYTY

Pridané: 25.10.2022 13:15:00 Počet zobrazení: 1066

25 Október 2022

Ešte k jednej téme by som sa chcel vyjadriť - byty. Iste Vás zaujíma a rád by som k nej napísal informácie tak, ako som sľúbil.

BYTY

Trikrát opakované verejné obstarávanie – do tretice všetko dobré. V nasledujúcom roku sa bude realizovať výstavba dlho očakávaných nájomných bytov. Prebehla kontrola všetkých náležitostí verejného obstarávania, obaja silní hráči splnili podmienky týkajúce sa ceny a doby výstavby 540 dní.

 

Jedná sa o nájomné byty pre ľudí, ktorí si vlastné bývanie nemôžu obstarať - seniori, mladé alebo neúplné rodiny. Financované budú z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.


Na Štúrovej ulici (bývalý internát) vznikne 26-28 bytov 1-3 izbových v hodnote 1 836 080€. Verejné obstarávanie spôsobom „naprojektuj a postav" znamená, že víťaz zabezpečí projektovú dokumentáciu, potrebné povolenia a zrealizuje výstavbu.


Obstaranie nájomných bytov v bývalom špitáli (DD Maurícius) prebehlo podľa rovnakých pravidiel – vznikne 11 bytov v hodnote 653 416€, tiež spôsobom „naprojektuj a postav".


Obstarávania prebiehali súbežne a teda v Kremnici vznikne v blízkej dobe cca 39 bytov, čo je určite dobrá správa.


Kúpnu zmluvu so Slovenskou republikou – SOŠ pre žiakov so sluchovým postihnutím internátna sme uzatvárali 19.1.2021. Je zhodou, v tejto chvíli môžem povedať dobrou, že aj keď verejné obstarávanie je úspešne ukončené až v čase volieb je to správa, ktorá teší mnohých nás v meste. A najdôležitejšie je, že sme bližšie k výsledku a tým sú byty pre mnohých záujemcov v poradovníku mestského bytového podniku.

#kremnica #mestokremnica #volby2022 #primatormestakremnica #alexanderferencik

a

 

a

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti